Başak Tecer’den “İkna Mühendisliği” Söyleşisi

“İkna; ister o yaz tatilinin nerede geçirileceği gibi küçük bir konu,
İster hükümetleri ilgilendiren büyük bir konu üzerine olsun”

“İkna Mühendisliği” Başak Tecer’in kaleme aldığı, İkna Sanatına metodolojik yaklaşımlar getiren kaynak bir kitap… İknanın ilişkilerin özünde olduğunu, onsuz yaşamın yürüyemeyeceğini, ama kısa süreli manipülasyon da olmadığını net bir şekilde ortaya koyan bir kitap…

“İkna bir mühendis işidir” diyen yazar Başak Tecer, yıllarca medyada reklam satış konusunda yaşadığı deneyimleri, bilgiyle sentezleyerek tecrübelerini aktardığı “İkna Mühendisliği” kitabıyla ilgili söyleşi ve atölye çalışması gerçekleştirecek.
Ülkemizde birçok farklı firmaya iletişim, ikna, performans yönetimi konularında eğitmenlik ve danışmanlık hizmeti sunmayı sürdüren Başak Tecer’in, Remzi Kitabevi tarafından yayınlanan ilk kitabı “İkna Mühendisliği” üzerine bir söyleşi gerçsine dair bilgiler katılımınızdan onur duyarız.

Kitap Tanıtımı ve Söyleşi:
Tarih: 04 Ocak 2017 Çarşamba
Yer: Akmerkez / Etiler YLZ Salonu
Program:
14.00 Karşılama / İkram
14.15 Başak Tecer / Hoş geldiniz Konuşması
14.30 Söyleşi; İkna nedir? Ne değildir? İknanın altın çemberi, İkna şifrelerimizi nasıl anlarız?
15.00 Röportaj / Soru-Cevap

Başak Tecer
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra kariyerine 1989’da Boyner Grup’ta başlamış, ardından Sabah, Habertürk TV, Star TV ve Milliyet Gazetesi olmak üzere, on sekiz yıl boyunca medya kuruluşlarında satış ve pazarlama görevi yaptı. Mısır ve Güney Afrika’da perakende ve turizm sektörlerinde deneyim kazandı.

2011 yılında Sabah gazetesi İnsan Kaynakları Eki’ndeki görevinden ayrılarak kendi işini kurdu ve Türkiye’de birçok farklı firmaya iletişim, ikna, performans yönetimi konularında eğitmenlik ve danışmanlık hizmeti verdi.

İngiltere’de Paul McKenna’da NLP Practioner (NLP Pratisyen) ve Master Practioner (NLP Uzman Pratisyen) ve PersuasionEnginering (İkna Mühendisliği) programlarını tamamladı ve yine merkezi Londra’da bulunan ILM Enstitüsü’nde (Institue of Leadership& Management) eğitimcinin eğitimi sertifikasını aldı. “Pozitif Psikoloji” ve “Derin Demokrasi” konularına duyduğu merak, iletişim konusunda derinleşmesini sağladı ve koçluk eğitimleriyle öğrendiklerini sentez haline getirmeyi hedefledi. 2014 yılından bu yana düzenli olarak Harvard BusinessReview’de blog yazarlığı yapmaktadır. Hayat misyonunu öğrenme ve paylaşma olarak tanımlayan Tecer’in en büyük hayali ülkemizde çocuklara İngilizce öğretecek bir vakıf kurmaktır.

İkna Mühendisliği
İkna bir mühendis işidir
Başak Tecer
Başak Tecer’in İkna Mühendisliği Söyleşisi

Yorum Yazın