Herıtage 2015 restorasyon, arkeoloji ve müzecilik teknolojileri fuarı ve konferansları

Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan HERITAGE 2015 Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojileri Fuarı ve Konferansları, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu’nun destekleriyle 5-7 Şubat 2015 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek.

Arkeoloji teknolojileri, restorasyon, bakım-onarım ve koruma yöntem ve teknikleri, müzecilikte eğitim, yönetim ve iletişim, müzecilik teknolojileri, sergi ve sergileme sistemleri fuarın ana başlıkları arasında yer alıyor.

HERITAGE 2015’de Türkiye’den ve dünyadan müzecilik, restorasyon ve arkeoloji çevrelerinin önemli isimleri konuk edilecek. 2014’te Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi tarafından ‘Yılın En İyi Müzesi’ seçilen Baksı Müzesi’nin kurucusu Prof. Hüsamettin Koçan, İspanya’da müzecilikte devrim yapan, GDP – Museums&Exhibitions firmasının yöneticisi mimar Boris Micka, Lord Vakfı Sergilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Maria Piacente ve TAMSCHICK Media CEO’su Mark Tamschick ve Atelier Brückner’in kurucusu ve kreatif yönetmeni Üwe Brückner etkinliğin konuşmacıları arasında yer alan isimlerden bazıları.

Konuşmacılar:

Dinu Bumbaru, Jette Sandahl, Gisle Jakhelln, Emre Arolat, Vittorio Bresciani, Prof. Uwe Brückner, Maria Piacente, Boris Micka, Marc Tamschick, Prof. Dr. Hüsamettin Koçan, Doç. Dr. Burcu Pelvanoğlu, Prof. Dr. Ayşe Çakır İlhan, Kadriye Tezcan Akmehmet, Esra Kudde, Dr. Marlen Mouliou, Prof. Dr. Mahmut G. Drahor, Suzan Bayraktaroğlu, Latif Özen, Sema Kürekçi, Prof. Dr. Meriç Bakiler, M. Cengiz Özduygulu, Aslan Çakır, Melek Taçyıldız, Uğur Genç, Esin Serttaş Yaren, Cengiz Kabaoğlu, Irmak Güneş Yüceil, Fırat Buzlu, Vildan Yarlıgaş, Zeynep Kızıltan, Pınar Çakar, Helle Strehle, Elif Çiğdem Artan, Elif Koçak, Hatice Karakaya, Ahmet Selbesoğlu, Prof. Dr. Fethiye Erbay, Salman Ünlügedik, Prof. Dr. Mehmet Özdoğan, Nezih Başgelen, Dr. Gülsün Tanyeli, Prof. Dr. Can Binan, Elmas Erdoğan, Nergiz Belen, Berna Görgün, Handan Kısır, Cemil Karabayram, Olga Zinchenko, Andrea Sartori, Prof. Dr. Nuran Zeren Gülersoy, Yrd. Doç. Dr. Alessandra Ricci

Tarih: 5 – 6 – 7 Şubat 2015
Yer: Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, Gümüş Cad. No:4, Harbiye / İstanbul
Ziyaret Saatleri: 5-6 Şubat tarihlerinde 09.00 – 19.00, 7 Şubat 09.00 – 18.00

http://expoheritage.com

 

 

Yorum Yazın