Sesime ses ver! / speak up wıth me!

“Seramik çanlar sanatçının egolarından vazgeçişinin işaretini taşır.. İzleyiciyi kurduğu oyuna davet eder.. bu oyun sayesinde izleyici ile iletişime geçer.. insanlığın ortak mirası ruh; farklı seslerin tınısında harekete geçer.. etkileşimin dinamizmi birin sessiz-kör çığlığından uzak bir diyaloğa dönüşür.. bu sanatçının dışavurumu – ifadesidir.. dokunarak, vurarak, hissederek ve duyarak kurduğu ilişki izleyicinin sesi olur.. diyalog başlar.. sıra sende.. sesime ses ver..” diyerek izleyici ile birlikte çoğalmayı hedefleyen sanatçının SESİME SES VER adlı ikinci kişisel sergisi 30 Ocak – 18 Şubat 2015 tarihleri arasında Galeri Soyut / B Salonu’nda izleyici ile buluşuyor.

Açılış: 30 Ocak Cuma – Saat: 18:00 – 20:30 / Yer: B Salonu

Galeri Soyut
Yıldızevler Mah. R. Tagore Cad Şehit Mustafa Doğan Sokak No: 82 / A – B Çankaya – 06550 / ANKARA http://galerisoyut.com.tr/
Tel: (+90312) 438 8670 Faks: (+90312) 438 86 72

 

Betül Demir Karakaya

1978 İzmir doğumlu Betül DEMİR KARAKAYA, sanat eğitimine 1998 yılında Moskova Stragonova Devlet Güzel Sanatlar Üniversitesi Plastik Sanatlar Bölümünde başladı. 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’ne yatay geçiş yaptı ve 2002 yılında Lisans derecesi alarak mezun oldu. 2010 yılında Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Seramik Anasanat Dalı’nda “Tarihsel Süreç İçerisinde Seramik Çanlar” başlıklı Yüksek Lisans tezini tamamlamış, Sanatta Yeterlik derecesini 2014 yılında “Endüstri Devrimi Sonrası Porselen Ürün Tasarımı ve Örnek Uygulama” teziyle almıştır. MIC Faenza International Ceramic Museum başta olmak üzere yurtiçi ve yurtdışında özel ve kamu koleksiyonlarında eserleri bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası birçok etkinlikte yer alan sanatçı, elliden fazla karma sergiye katılmış, uluslararası bienal ve sempozyumlarda eserleri sergilenmiştir.

Sesime ses ver seramik sergisi
Sesime ses ver
Speak up with me
Seramik sergisi
Betül Demir Karakaya kimdir?
Galeri Soyut
Seramik çanlar
Galeri Soyut nerede

Yorum Yazın