Trabzon Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali

16. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali bu sene 2-16 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

16-25 Mayıs 2000 tarihleri arasında birincisi yapılan festival; başlangıçta Karadeniz’e kıyısı olan 6 ülkenin (Gürcistan, Moldova, Rusya, Romanya, Ukrayna) katılımıyla gerçekleştirilmiş ve 2006’da tüm dünya ülkeleri davet edilmeye başlanarak, festivalin kapsamı genişletilmiştir. Yunanistan, İran, Fransa, Slovenya, Çin Halk Cumhuriyeti gibi pek çok ülkenin katıldığı festival; dünya çapındaki yönetmen ve oyun yazarlarıyla yapılan atölye çalışmaları, söyleşi, konferans ve sergilerle giderek zenginleşmektedir. Ülkeler arasındaki barış, dostluk, kardeşlik duygularının yaşatılması ve paylaşılmasında çok önemli bir işlevi yerine getiren festival; sanatın evrensel diliyle pek çok ülkeyi bir araya getirmektedir.

Trabzon Uluslararasi Karadeniz Tiyatro Festivali’ne bu yıl Rusya, Bosna Hersek, Hollanda, İran, Ukrayna, Hong Kong, Kazakistan, Gürcistan, Romanya ve Dağıstan tiyatro toplulukları katılıyor.

Tiyatro Festivali: http://www.devtiyatro.gov.tr/festivaller-program-devlet-tiyatrolari–trabzon-uluslararasi-karadeniz-tiyatro-festivali.html

Trabzon tiyatro
Trabzon Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali
Tiyatro Festivali

Yorum Yazın