Aç Hayvanları Doyuran Kadının Cenazesinde Köpeklerin Toplandığı Duygulu Anlar

Meksika’da bu ayın başlarında Margarita Suárez adlı kadının cenaze töreninde öyle şaşırtıcı bir olay yaşandı ki. Köpekler vefat eden kadının cenaze evinde toplandı.

Suárez, hayatını memleketi Merida Yucatan’da köpek ve kedi gibi sahipsiz hayvanları beslemeye adamıştı. Öldükten sonra, ailesi cenazeyi 830 mil (1330 km) uzaklıktaki Cuernavaca Morelos kasabasına götürdü ve bu kasabada onun için cenaze töreni düzenledi. İnsanları şaşkınlığa uğratan olay bu esnada yaşandı. Orada, ailesine sahipsiz köpekler katıldı.

Kızı Patricia Urrutia ne olduğunu anlatan bir açıklama ile birlikte Facebook sayfasında köpeklerin fotoğraflarını paylaştı.

Patricia Urrutia:

“Annem bir hayvanseverdi, biriyle karşılaşıp ona bir parça olsun yemek vermeden kendisi yemek bile yemezdi. Başında beklediğimiz sırada, cenaze töreninin yapıldığı yere aniden bir sürü köpek geldi ve gece boyunca adeta onu koruyormuş gibi başında beklediler. Sabahleyin ayrıldılar, hiçbir yerde görünmediler. Fakat annemi götürmeden bir saat önce tekrar geldiler ve güle güle der gibi ziyaret ettiler. Tanrıya yemin ederim ki öyle muhteşem güzel bir şeydi.”

margarita-suarez-cenaze-toreni

Margarita Suárez cenazesinde köpeklerin toplandığı anlar
Margarita Suárez
Margarita Suárez cenaze töreni
Sahipsiz hayvalar
Sadık dostlar/span>

Yorum Yazın