Ali Herischi – Sanal Resim Sergisi

Galeri Soyut, 20 Mayıs – 10 Haziran 2020 tarihleri arasında Ali Herischi’nin “AN/düşüm” isimli sanal resim sergisini izleyici ile buluşturuyor. 

AN’ı bilmek özgürleşe – bilmektir…
Bütünümüzden ayrışa – bildiğimiz
“sanat yapımı” süreçlerinde {bütün denklemlerden bağımsız olarak} “sınırsız enginliğe” AN’da “sahip olabiliriz”…
Hatta kendi varoluşumuzdan özgürleşerek “kendimizden özgürleşebiliriz”…
Çünkü özümüzü var etmek için, “tanımdışı ola – bilmek” AN’daki “İDEAL” imizdir…
AN sonsuzluktaki devinimdir…

Ali Herischi kimdir?

1958 doğumlu olan Ali Herischi, ADMİU Dekoratif Tatbiki Sanatlar Fakültesi mezunudur. Master programını 1981 yılında Uluslararası Diploma Projeleri yarışmasında derece alarak tamamlamıştır. Uzun yıllar Devlet Sanatçısı Ressam B. Mirzazade’nin özel öğrencisi olarak çalışmalarına devam etmiştir. 1983 – 1988 yılları arasında proje başkanlıkları ve danışmanlıklar yapan Herischi, 1988 yılında Frankfurt – Main ve Hamburg’da; Resim, Tasarım ve Fotoğraf çalışmaları yapmıştır.
Yurtiçi ve yurtdışında birçok kişisel sergi açan ve 1995 yılında merkezi Stuttgart’da olan “Almanya Tasarımcılar Birliği”ne seçilen sanatçı bu çalışmalarının yanı sıra sanat danışmanlığı görevlerini de üstlenmiştir. Bugüne kadar canlı performans resim gösterilerinin yanı sıra, birçok çok uluslu çalıştay ve konferanslar düzenlemiştir. Herischi aynı zamanda UPSD üyesidir.
Sanatçı, 1992-2015 yılları arasında Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Fakültesi ile Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

AN/düşüm Resim Sergisi
Ali Herischi
Galeri Soyut
341 Görüntüleme

Yorum Yazın