Arda Aydın – Gece ile Mercan

 
Arda Aydın, karantina sürecinde kayıtlarını evde tamamladığı yeni teklisi Gece ile Mercan’ı müzikseverlerle paylaştı. Sözü ve müziği Aydın’a ait olan şarkının düzenlemesi, klavye ve trompetleri Orçun Tekelioğlu’na ait. Miks ve masteringi Murat Tunalı’nın stüdyosunda kaydedildi. Arda Aydın, Gece ile Mercan’ın John Lennon’ın “Hayat biz planlar yaparken başımıza gelenlerdir” sözüne müthiş bir örnek olduğunu söylüyor.

Arda Aydın, pandemi sürecinden hemen önce başladığı Gece ile Mercan şarkısının kayıtlarında yaşadığı zorluğu bizlerle paylaştı:

“Şarkının düzenlemesi, klavye ve trompetleri Orçun Tekelioğlu’na ait. Tekelioğlu evinde 16 kanal trompet çalmak zorunda kalınca komşularıyla girdiği mücadeleden galip çıkarak şarkıyı nihayete erdirdi. Davul, bas gitar kayıtları yine evlerden yollanarak tamamlandı ancak işin en zor kısmı gitarları çalan Murat Tunalı’nındı. Miks ve mastering süreci stüdyoda yapılmak zorundaydı ve Tunalı her türlü tedbiri alarak kendi stüdyosuna gitti. Ağzında maske, yüzünde siperlik, üstünde koruyucu kıyafetle stüdyoda günler geçirdi ve Gece ile Mercan hazır hale geldi. Vokallerin yarısı stüdyoda yarısı evde kaydedilince iş daha zorlaştı fakat yeni teknolojiler bu açığı da kapattı.

Şarkının klibi stok görüntülerden oluşturuldu. Gece ile Mercan’ın hikayesini en iyi şekilde anlatacak görüntüleri Nejat Yıldız bir araya getirdi ve yayına hazırladı. Şarkı, 24 mayıs günü aynı anda hem Instagram hem de YouTube’da klibi yayınlanarak ilk kez dinleyiciyle buluştu. Yayını pandemi sürecinde pek çok büyük ve kitlesel dijital yayını da gerçekleştirip bu alanda Türkiye’de öncülük eden Zenger TV gerçekleştirdi.”

Gece ile Mercan
Arda Aydın
3.329 Görüntüleme

Yorum Yazın