Figür Yorum / 5

Galeri Soyut, 11 – 23 Mayıs 2018 tarihleri arasında 13 sanatçının katılımıyla gerçekleşecek Figür Yorum / 5 isimli  proje sergisini sanatseverlerle ile buluşturuyor.  Bu özel sergi 23 Mayıs tarihine kadar Galeri Soyut A ve B salonunda görülebilir.

Sergiye katılan sanatçılar: Adem Başpınar, Ahmet Yeşil, Binnur Yücebaş, Emrah Emir, Engin Korkmaz, Ercan Ayçiçek, Hasan Saygın, Necmettin Özlü, Nurettin Akkaya, Orhan Umut, Sema Öcal, Sertap Yeğin, Yusuf Şengür.

Meryem Uzunoğlu:

“11 – 23 Mayıs 2018 tarihleri arasında Galeri Soyut’ta izleyicilerle buluşacak olan “Figür-Yorum” isimli karma sergi, ülkemizde figüratif resim alanında üretim yapan genç sanatçılarla değerli ustaları bir araya getiriyor. ‘İnsan’ı merkeze alarak gerçekleştirdikleri yapıtlarında özgün bir biçim dili geliştirmiş olan bu sanatçıların hepsi de tuval üzerinde kendilerine sunulan gerçeği değil, kendi gerçekliklerini kurgularken eski ustalardan ayrılıyorlar. Büyük hikayeler ya da üst anlatılara yönelmektense sıradan olanı hayatın içinde gözden kaçan ayrıntıları büyük bir samimiyetle dile getiriyorlar.”

Figür Yorum / 5
Galeri Soyut
11 – 23 Mayıs 2018
Yer: A ve B Salonu

Yorum Yazın