Figür-yorum/7 Karma Sergisi

Galeri Soyut, 20 Mayıs – 10 Haziran 2020 tarihlerinde 18 sanatçıyla gerçekleşecek “Figür-yorum-7” proje sergisini sanatseverlerle ile buluşturuyor.

Meryem Uzunoğlu:

“…20 Mayıs – 10 Haziran 2020 tarihleri arasında Galeri Soyut’ta izleyicilerle buluşacak olan “Figür-Yorum” isimli karma sergi, ülkemizde figüratif resim alanında üretim yapan genç sanatçılarla değerli ustaları bir araya getiriyor. ‘İnsan’ı merkeze alarak gerçekleştirdikleri yapıtlarında özgün bir biçim dili geliştirmiş olan bu sanatçıların hepsi de tuval üzerinde kendilerine sunulan gerçeği değil, kendi gerçekliklerini kurgularken eski ustalardan ayrılıyorlar. Büyük hikayeler ya da üst anlatılara yönelmektense sıradan olanı hayatın içinde gözden kaçan ayrıntıları büyük bir samimiyetle dile getiriyorlar.”

Sergiye katılan sanatçılar: Ahmet YEŞİL, Ali Fatih Küçükosmanoğlu, Ali Herischi, Behzat Feyzullah, Binnur Yücebaş, Ercan Ayçiçek, Erol Pelioğlu, Fethi Çelik, Hasan Saygın, Hatice Berrak Çiçe, Murat Tolga, Necmettin Özlü, Nurettin Akkaya, Orhan Umut, Peruze Hamurcu, Pınar Tınç, Sema Öcal, Vedat Örs.

COVID-19 salgını nedeniyle açılış yapılmayacaktır. Sergi 20 Mayıs tarihinden itibaren randevu ile gezilebilmektedir. 

Figür-yorum / 7
Galeri Soyut
197 Görüntüleme

Yorum Yazın