Kemal Uludağ “Töre’n” Seramik Sergisi

Kemal Uludağ “TÖRE’n” adını verdiği kişisel seramik sergisi ile 20 Mayıs – 8 Haziran 2016 tarihleri arasında Galeri Soyut B salonunda izleyici ile buluşuyor.

Kemal Uludağ 1966 Yılında Konya’da doğdu. 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Anasanat Dalı’ndan mezun oldu. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisansını, 1993 yılında ise Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Sanatta Yeterliğini tamamladı.

14 ödül sahibi olan ve yurtiçinde 13 yurtdışında 1 kişisel seramik sergisi açan Kemal ULUDAĞ, yurtdışında 22, yurtiçinde ise 300’ün üzerinde karma sergiye katılmıştır. Sanatçının yurtiçinde ve yurtdışındaki müzelerde, kamu ve özel koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır.

UNESCO-AIAP Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği ve Türk Seramik Derneği üyesi, Türk Seramik Derneği Yönetim Kurulu üyeliği ve Sanat Komisyonu Başkanlığı, Anadolu Üniversitesi Çağdaş Sanatlar Müzesi Müdürlüğü ve birçok özel sanat galerisinin Sanat Yönetmenliğini ve de bazı kurum ve kuruluşların Sanat Danışmanlığını yapmış ve yapmaktadır. Kemal ULUDAĞ, halen Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümünde Doçent olarak görev yapmaktadır.

Kemal Uludağ
“TÖRE’N” Seramik Sergisi
20 Mayıs – 8 Haziran 2016 / Açılış : 20 Mayıs Cuma Saat : 18.00-20.00
Galeri Soyut B Salonu

Kemal Uludağ “Töre’n” Seramik Sergisi
Kemal Uludağ kimdir?
Galeri Soyut
61 Görüntüleme

Yorum Yazın