Küçük Şeyler – Resim ve Seramik Sergisi

Galeri Soyut, bu yıl 17.si düzenlenecek olan Küçük Şeyler projesine 19 Aralık 2014 – 7 Ocak 2015 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. A Salonunda sergilenecek olan projenin sanat ortamına yeni isimler kazandıracağı, daha birçok genç sanatçıya ufuklar açacağı, profesyonel sürece doğru yol aldıracağı kuşkusuzdur.

Sergide yer alacak sanatçı listesi: Adem Kıpçak, Ağıt Uğur Uludağ, Ahmet Sönmezocak, Arzu Tortoç, Aslı Özen, Baki Bodur, Behzat Feyzullah, Betül Demir Karakaya, Ceyhun Yaman, Derya Ülker, Duygu Aydoğan, Ece Kanışkan, Eda Çakan, Ekrem Kutlu, Emre Lüle, Engin Korkmaz, Ercan Ayçiçek, Erhan Lanpir, Eser Şensılay, Eylül Esmer, Feriha Dağlı, Filiz Pelit, Hakan Erarslan, Hakan Esmer, Hasan Basri İnan, Hazal Aktaş, Hilmican Özdemir, Hüseyin Feyzullah, Hüseyin Yıldırım, Mehmet Akif Orçan, Mehmet Ferit Peremeci, Mehmet Yıldırım, Metin Kalkızoğlu, Mevlüt Akar, Murat Sönmez, Necati Seydi Ferahoğlu, Nuray Tümer, Nurhilal Harsa, Orhan Umut, Özden Yarımca, Özgür Eryılmaz, Özgür Kaptan, Perihan Şan Aslan, Peruze, Raşit Altun, Salim Başyiğit, Selda Eren, Sena Dönmez, Serdar leblebici, Sertap Yeğin, Suna Sönmezalp, Turgut Akarsu, Ümit Türk, Yiğit Altıparmakoğullrı, Zeren Su Konuksay

Açılış: 19 Aralık Cuma,  Saat: 18:00 – 20:00, Yer: A Salonu, İnternet Adresi: galerisoyut.com.tr

 

Küçük Şeyler Sergisi Koordinatörü Metin Kalkızoğlu:

‘”Genç bir sanatçı olarak çok iyi biliyorum ki, bir eserin tekniği, biçimi, içeriği ya da ele alınış biçimi kadar kafa kurcalayıcı bir başka mevzu da, o eserin izleyici ile buluşması için gerekli koşulların yaratılmasıdır. Sanatçı, çalışmalarının sergilenebilmesi için birçok galeriye ve fuara başvurur, soğuk bir ”değerlendirme” sonunda çoğunlukla hüsran ile karşılaşır, şansı yaver giderse de kalabalık rakipleri arasındaki uzun listenin sonlarında kendine yer bulur. Büyük olasılıkla da sanatçının pamuk ipliğine bağlı şevki kırılır, hevesi kaçar, eserlerini pratik bir şekilde bir türlü sergileyemez. Bu da üretim sürecindeki bir sanatçı için oldukça moral bozucudur.

Bu anlamda ”Küçük Şeyler”, genç sanatçıların sanat izleyicileriyle, koleksiyonerlerle buluşmasındaki ilk adımları için önemli bir köprü görevi üstleniyor. Bunu da, söz konusu gençleri, deneyimli sanatçılarla aynı sergide bir araya getirerek gerçekleştiriyor. Yıllardır takip ettiği, beğendiği ustaların eserlerini görmek için galeriye gelen izleyicilere, yeni sanatçıları da işaret ediyor. Sergi her seferinde yeni katılımcılarıyla da sürekli canlı ve dinamik kalıyor.

Galeri Soyut’ta 17.si düzenlenen bu projenin, sanat ortamına yeni isimler kazandıracağı, daha birçok genç sanatçıya ufuklar açacağı, profesyonel sürece doğru yol aldıracağı kuşkusuzdur.

Yolun başındaki sanatçı adaylarının kazanılmasını sağlayan ”Küçük Şeyler” projesinin yaratıcısı Hakan Esmer’in verdiği katkı ve Galeri Soyut’un projeye olan inancı ve desteği ile katılımcıların birbirinden farklı disiplinlerde ürettikleri 500’ün üzerindeki  eserin yer aldığı bu karma serginin keyifle izleneceğini umuyoruz.’’

86 Görüntüleme

Yorum Yazın