Melis Yelman – Yerebatan

Bence yetişkinlerin daha çok eğlenmeye, çocukların daha çok eğlenceli yetişkine ihtiyacı var. 5 yaşında bir kardeşim var, ona olabildiği kadar hayvan sevgisi, ufak şeyleri fark edip mutlu olabileceği bakış açısı vermeye çalışıyorum.

Deneyimlerden korkan insanların hep yerinde saydığını gördüm.

Ben kendimi biraz geç keşfettim , keşfetmeye başladıktan sonra da anladım ki öne atılmak, başkalarının çekindikleri şeyleri yapmak bana keyif veriyor, bunu anlatması zor… İlk şarkımı yayınlamak için kimseyi beklemedim bu yüzden, görüştüğüm plak şirketlerinin yaklaşımları da bana uygun gelmeyince bağımsız yayınladım, yaptığımız işe ve kendime güveniyordum. İyi ki de büyütmemişim kafamda, ilk adımı attıktan sonra diğer şeyler daha kolay ilerlemeye başladı. 5 ay önce korktuğum şeyler şimdi aklıma gelmiyor, iyi veya kötü hepsini zaten yaşadım. Bekleseydim bunlar hala birer soru işareti olarak kalacaktı.

Hayatımda olumlu etkisi olacağına inandığım insanlarla gidip tanışmaktan veya bir şeyi deneyimlemekten çekinmem. En kızdığım şeylerden biri de başkalarının yaşamlarına ‘’iyilik için’’ karışanlar. Deneyimler çok değerlidir, başkalarının bunu yaşamasına engel olmak suç sayılmalı. Deneyimlerden korkanlar bir arpa boyu yol alamaz, çok net. Bunu anlatacak bir şarkı yazabilirim bir ara, yine kendi üslubumda. Böyle insanların, niyeti iyi olsa bile, onların hayatımızda söz sahibi olmaları durumunu limitlemeliyiz.

Hayallerinizi anlamayan insanları yanınızda tutmayın…

Hayallerinizi anlamayan insanları yanınızda bulundurmayın, yanınızdaki insanlar hayatta bir şeyler başarmaya çalışanlar olsun, sizi ateşlesin. Sanatla uğraşmak Türkiye’de evet zor ama imkansız değil. İmkansız diyenlere de kulak asmayın. Önünüze iyi örnekleri alın ve neler yapmışlar araştırın. Kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın birde, eğer mümkünse, bunu ben de yapıyorum ister istemez. Çok zararlı bir olay bana kalırsa, herkesin şartları bambaşka, hayatı bambaşka, kendi emeklerine haksızlık etmiş oluyorsun…

Yerebatan
Melis Yelman
3.570 Görüntüleme

Yorum Yazın