Memik Kibarkaya – “Parmak İzlerim” Resim Sergisi

Memik Kibarkaya Resim Sergisi

Bahariye Sanat Galerisi 6-18 Kasım 2018 tarihleri arasında Memik Kibarkaya Resim Sergisi’ne ev sahipliği yapıyor.

Memik Kibarkaya
“Parmak İzlerim”
Resim Sergisi
06 – 18 Kasım 2018
Bahariye Sanat Galerisi

Sanatçı Memik Kibarkaya 1950 Kahramanmaraş doğumludur. Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Anadolu’nun çeşitli il ve ilçelerinde veterinerlik, ilçe müdürlüğü ve il müdürlüğü yaptı. 1997 yılında Tarım Bakanlığında daire başkanlığına, 2000 yılında Türkiye Atom Enerjisi’ne atandı. Araştırmacı kimliği ile tanındı.

Sanatçı resmini yağlı pasteli ezerek çeşitli maddeleri karıştırıp, özel bir kâğıda parmaklarıyla yapmaktadır. 30 yılı aşkın bir süredir resim sergileri açmaktadır. “Resim benim ruhum” dediği bir süreçte; Fikret Otyam ile tanıştı. Onun bir portresini yaptı. Otyam’ın portresini çok beğenmesi ve önerisi üzerine emekli oldu ve kendi atölyesinde resim yapmayı sürdürdü. Birçok koleksiyonerde eseri bulunan Kibarkaya 40 yılı aşkın zamandır resim yapmaktadır.

Ressam Memik Kibarkaya kendine has bir teknikle yaptığı portre çalışmalarının yer alacağı “Parmak İzlerim” Resim Sergisi sanatseverler tarafından 6-18 Kasım 2018 tarihleri arasında Bahariye Sanat Galerisi’nde izlenebilecektir.

Memik Kibarkaya
Parmak İzlerim Resim Sergisi

Yorum Yazın