Naçizane Bir Tavsiye: Lara Di Lara

‘Hafif esen rüzgarın etkisiyle birlikte erguvan çiçeklerinin kokusunun buram buram pencereden içeri girdiği harika bir İstanbul akşamıydı.’ şeklinde bir girişle söze başlamayı çok isterdim ama yalan söylemeyi sevmediğimden her defasında öyle bir ortamı hayal ederek dinlediğim bir sanatçıyı sizlere takdim etmek istiyorum. Esas ismi Dilara Sakpınar olan Lara Di Lara’yı bilir misiniz bilmem ama ben kendisini grup 123’ten bu yana tanırım. Onunla ilk karşılaşmam 2012 yılında grup 123’ün binalar adlı performansını izleyerek başladı.  Bu güzel insan 2016 yılının yazında Youtube’da keşfe çıktığım bir dönemde ‘Bencil’ adlı solo parçasıyla yeniden çıktı karşıma. Bu sefer yalnızdı. Parçayı dinlemek için merakla ‘Play’ tuşuna bastım ve

“Duvarlar sır
Açıklar dar
Çocuk yetişkin
Yetişen çocuk

Büyüdük sandık ve karşılaştık.” şeklinde başlayan şarkının devamıyla birlikte ruh halimin muhteşem huzurlu bir hal aldığını fark ettim. Tabi sonrasında ise parçayı kaç kere dinlediğimi hatırlamıyorum. Daha sonra kendisinin Obsessions ve Karavan Sessions’ta doğayla iç içe ve salaş kıyafetleriyle sergilediği harika performanslara denk gelerek her birini büyük bir zevkle dinledim. ‘Denizin Kralları’, ‘Bencil’, ‘Dünya Böyle Döner Durur’, ‘Neler Neler’ ‘Buluşmuşuz Aslında’… Hepsi o kadar hoş o kadar samimi performanslar ki hani ilkbahar aylarında sabah kalkarsınız odanızdan içeri giren hafif rüzgarla birlikte bahçede yapacağınız kahvaltının mutluluğu sarar içinizi. Tam da bu duygu gibi doğal ve bir o kadar içten.

Şunu büyük bir samimiyetle söyleyebilirim ki Lara Di Lara hem yaptığı müzik, hem performans hem de giyim tarzıyla takdire şayan bir müzik kadını. Türkiye’de gerçekten bu işi hakkıyla yapan değerli insanlar var dedirtecek kadar da başarılı. Hayatınıza mutluluk, neşe katacak ve olumlu düşünmenizi sağlayacak kadar hoş ve etkili performansları var. Yaşamın güzel anlarının da olduğunu fark etmenizi anımsamak için Lara Di Lara’yı dinlemediyseniz kesinlikle dinlemenizi tavsiye ederim.

Naçizane Bir Tavsiye: Lara Di Lara
Meltem Törün
108 Görüntüleme

Yorum Yazın