“Portreler” İrem Çamlıca Resim Sergisi

İrem Çamlıca 1988’de İstanbul’da doğdu. 2007’de Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nden sonra 2013’de Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım Bölümü’nde tam başarı burslu okuyarak bu bölümden birincilikle ve yüksek onur derecesiyle mezun oldu. 2011-2012 yıllarında Study Abroad programıyla University of the Arts, Central Saint Martins BA Fine Art bölümüne kabul edilerek eğitiminin bir kısmını Londra’da sürdürmüştür. Daha önceki yıllarda Avrupa’nın çeşitli kentlerinde sanat araştırmalarında bulunmuş ve Londra’da gerçekleştirdiği sanat araştırmalarından sonra ilk atölyesini 2012’de İstanbul Galata’da kurmuştur. Çalışmalarını İstanbul Osmanbey’deki atölyesinde sürdürmektedir.

Sanatçının eserleri yurtiçi ve yurtdışında çeşitli kurumların sergilerinde, kitap yayınları ve koleksiyonlarında yer almaktadır.

İrem Çamlıca Resim Sergisi
“Portreler”
19 – 30 Haziran 2015
Galeri Soyut A Salonu

Mustafa Kemal Atatürk, Orhan Gencebay, Sakıp Sabancı, Nazım Hikmet, Türkan Şoray, Deniz Gezmiş, Kemal Sunal, Zeki Müren, Kültür, sanat, Resim, Resim indir, İrem Çamlıca, Galeri Soyut, Resim Sergisi, Portreler Resim Sergisi
46 Görüntüleme

Yorum Yazın