Spica Siriua Resim Sergisi

Tuğçe Tirman ve Gizem Karagüzel’in resim sergisi Spica Siriua 29 Nisan – 5 Mayıs 2019 tarihleri arasında Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisi’nde  sanatseverlerle buluşuyor.

Kıymetli yazarlarımızdan biri olan  sanatçı Gizem Karagüzel resim sanatı ile ilgili duygu ve düşüncelerini bizlerle paylaştı:

“7 yaşında bir şeyler yazmaya başladım. Canım sıkıldığında veyahut sevindiğimde, hala da devam ediyorum. Daha çok okumam, keşfetmem gerektiğine inanarak daha iyi diye nitelendirebileceğim bir şeyler ortaya koymak adına, resim yapma serüvenine 6 sene önce yazmanın dışında bir şeye ihtiyacım olduğu duygusuyla başladım. Bir dışa vurum daha gerekiyordu benim için ve bununla beraber ilk sergimi açacağım yakın zamanda. Benim için bir süre sonra yazı ve resim şöyle bir bütün oluşturdu: yazılarımda da ,yaptığım resimlerde de realizm ve sürrealizm iç içedir her zaman; çünkü biri var olmadan diğerinin olamayacağını savunuyorum. İyilik ve kötülük gibi, yaşadığımız evrende her şeyin bir bütün oluşturduğu kanısındayım.  Velhasıl bir süre sonra, benim için resim yapmakta yazmak gibi oldu, kalemle ve sözcüklerle ifade ettiğim şeyleri, renklerle oynayarak yazmaya başladım bir tuvalin ya da kağıdın üstüne. Şimdi her şey bir bütün oluşturuyordu , ne gerçeklerden kopuyorduk ne de hayal gücünün sınırlarından.” 

 

 

Spica Siriua
29 Nisan – 5 Mayıs 2019
Açılış: 29 Nisan Salı 18:00
Yer: Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisi
Camikebir Mahallesi, Kışla Sk., 09400 Kuşadası/Aydın, Türkiye

Spica Siriua Resim Sergisi
157 Görüntüleme

Yorum Yazın