Suya Dair – Resim Sergisi

Ümit Türk ‘SUYA DAİR’ ismini verdiği ilk Kişisel Resim Sergisi ile 19 Aralık 2014 – 7 Ocak 2015 tarihleri arasında Galeri Soyut B Salonunda sanat severler ile buluşuyor.

Varlığına şahitlik edilen tüm olgular, sanatçının ütopya süzgecinden geçip aslolan özgürlüğüne kavuşur. Sanatçı bu olguları kendi filtrelerinden geçirir, onlara söz hakkı verir, onları dinler. Bu, sanatçı ile yollar arasındaki işbirliğidir. Gerçekler susar, saatler uyur, yaratı süreci avuçlarını açar. Bu süreç doğrudan doğruya sanatçının ütopyasıyla ilintilidir. Sanatçı, düşlenen süreci yapıta çevirir ve bunu yaparken tüm öznelliğini kullanır. Düşlenen yollar bu filtrelerden geçerken süreç içerisinde kimi zaman kaybolur. Tuvale dokunan bu ütopik yaratı süreci düşleneni ayrıcalıklı kılar.

Ümit Türk, bu yollara yöreselliği de katarak nesneleri öznelleştirir. Deforme ettiği farklı dokularla gözlemlerini çözümler. O’nun çalışmalarında ütopik süreç anahtardır. Doğa, yaratıcı soyutlamalarla katmanları oluşturur. Dokulardan elde ettiği basamaklarla suyu değerlendirmeye alır. Suya dair tüm imgeler onun çözümlemelerine eşlik eder.

Açılış: 19 Aralık Cuma, Saat: 18:00 – 20:00, Yer: B Salonu, İnternet Adresi: galerisoyut.com.tr

83 Görüntüleme

Yorum Yazın