Tarihsiz Günlükler-Resim Sergisi

Ahmet Yeşil’in “TARİHSİZ GÜNLÜKLER” adlı serisinden çalışmaların yer alacağı sergi, 18 Mart – 6 Nisan 2016 tarihleri arasında Galeri Soyut A-B Salonları’nda açılacaktır.

Ahmet Yeşil’in sanatını ve yarattığı sıra dışı plastik dili, görsel şöleni anlamak, duyumsamak, hissetmek için, olağanca doğallığıyla sizi içine çeken tuvallerinin karşısında biraz vakit geçirmeniz yeterli. Siz resimleri, resimler de sizi anlayacaktır.

Ahmet Yeşil kimdir?

Ahmet Yeşil 1954’de Mersin’de doğdu. Mersin’de yaşıyor ve çalışıyor. 1973 – 1985 Ressam Nuri Abaç, İlhan Çevik ve Ernur Tüzün’den resim eğitimi aldı. 2015 Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’ndeki öğrenimine devam ediyor.. Türkiye’de birçok özel koleksiyonda yapıtları yer alan sanatçının, Almanya, ABD, Kanada, Hollanda, İngiltere başta olmak üzere önemli yabancı koleksiyonlarda da eserleri bulunmaktadır. Ahmet Yeşil, Unicef Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyesidir; şimdiye kadar 106 kişisel sergi açtı, 297 karma ve yarışma sergisine katıldı. Ulusal ve Uluslararası yarışmalarda 24 ödül aldı.

Tarihsiz Günlükler-Resim Sergisi
Tarih: 18 Mart – 6 Nisan 2016
Yer: Galeri Soyut A-B salonu

Tarihsiz Günlükler-Resim Sergisi
Ahmet Yeşil
Galeri Soyut A-B Salon
Galeri Soyut
47 Görüntüleme

Yorum Yazın